ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

18 HAZİRAN 2021, CUMA   

24

“HER ŞANTİYEYE BİR ŞEF, BİR ŞANTİYEDE BİR ŞEF” KAMPANYASI TÜM ŞUBELERİMİZİN EŞ ZAMANLI BASIN AÇIKLAMALARIYLA BAŞLADI

    Yayına Giriş Tarihi: 25.02.2021 00:00   Güncellenme Zamanı: 26.02.2021 11:07:01  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 25.02.2021 15:28:37

`Her Şantiyeye Bir Şef, Bir Şantiyede Bir Şef kampanyası, tüm Şube ve temsilciliklerimizde 25 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilen eş zamanlı basın açıklamalarıyla başladı.

"Her Şantiyeye Bir Şef, Bir Şantiyede Bir Şef" Kampanyası Tüm Şubelerimizin Eş Zamanlı Basın Açıklamalarıyla Başladı

"Her Şantiyeye Bir Şef, Bir Şantiyede Bir Şef kampanyası, tüm Şube ve temsilciliklerimizde 25 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilen eş zamanlı basın açıklamalarıyla başladı.

Ankara`da düzenlenen basın toplantısına İMO Yönetim Kurulu Başkanı Taner Yüzgeç, Sekreter Üyesi Özer Akkuş ve Sayman Üyesi Selim Tulumtaş ile Genel Sekreter Serap Dedeoğlu, İstanbul`da düzenlenen basın toplantısına İMO Yönetim Kurulu 2. Başkanı Gülsun Parlar, İzmir`de düzenlenen basın toplantısına İMO Yönetim Kurulu Üyesi Jale Alel ve Mersin`de düzenlenen basın toplantısına İMO Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Özkan katıldı.

Kampanya; üye toplantıları, kurum ve kuruluşlarla yapılacak görüşmeler ve çeşitli etkinliklerle devam edecek. Kampanya boyunca aşağıdaki talepler için çalışmalar yürütülecek:

•İstisnai durumlar dışında, her şantiye şefi sadece bir şantiyede tam zamanlı olarak görevlendirilmelidir.

•Şantiye şefliğinin üstlenilmesinde; yapım işinin konusunun, niteliğinin, büyüklüğünün ve ilgili imalatların oranının dikkate alınması, keyfi uygulamaların sonlandırılması için gerekli yasal düzenlemeler yapılmalıdır.

•Şantiye şefliği sürekli eğitime ve mesleki tecrübeye gereksinim duyan bir görevdir. Bu görevi yerine getirecek kişilerin ilgili meslek odalarınca verilen eğitimlere katılıp belgelendirilmeleri zorunlu tutulmalıdır.

•Gerçeğe aykırı beyanda bulunarak şantiye şefliği üstlenilmesinin önünü geçilmesi için şantiye şeflerinden Oda Kayıt Belgesi istenmelidir.

•Şantiye şefleri TMMOB tarafından belirlenen mühendislik asgari ücretinin altında çalıştırılmamalı, hak ve ücretleri yasal güvenceye alınmalıdır.


Okunma Sayısı: 464

Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.