ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ TMMOB

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

17 EYLÜL 2021, CUMA   

42

46. DÖNEM BİLİRKİŞİLİK KURULU

Dönem seçiniz:

Kurul Hakkında

 

Dosyalar

 

Kurul Üyeleri

MUSTAFA SÖZER
BAŞKAN
e-Posta:

Rize, Çayeli` nde doğdu. Orta ve lise eğitimini İstanbul`da tamamladı. Üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde aldı. İşletme Yönetimi dalında yüksek lisans yaptı. İstanbul Üniversitesi`nde İnşaat Projelerinde Hedef Maliyetleme`nin Uygulanabilirliği konusunda doktora çalışması yapmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı firmalarında proje mühendisi, planlama ve lojistik müdürlüğü, proje koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 2000 yılı sonrası Bayındırlık Bakanlığı`nın Proje Müşaviri olarak bina güçlendirme proje ve uygulama konumlarında projeci ve uygulamacı olarak çalıştı. 2001-2008 yıllarında özel bir Yapı Denetim Şirketi`nin kurucusu ve yöneticisi oldu. 2007 yılından itibaren Kamulaştırma Bilirkişisi olarak İstanbul Adliyelerinde görev yapmakta olup, inşaat mühendisliği konularında adli bilirkişilik yapmaktadır. 2007-2011 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanlığı, Amerikan İnşaat Mühendisleri ASCE üyeliği ve 3 dönem İstanbul Şubesi İnşaat Mühendisleri Çalışan Mühendisler Kurulu Komisyon Üyeliği yapmıştır.

CANAN OĞUZ
RAPORTÖR
e-Posta:

1959 yılında Çanakkale`de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çanakkale`de tamamladı.1981 yılında İDMMA –Kadıköy Mimarlık Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümünden mezun oldu. Çanakkale Belediyesinde staj yaptıktan sonra proje bürolarında çalıştı. Daha sonra atık su arıtma tesisleri ve alt yapı projelerinin fizibilite ,proje ve imalat aşamalarında çalıştı. İSKİ Genel Müdürlüğünde Keşif İhale ve Kontrol Mühendisi olarak görev yaptı. Gayrimenkul değerleme alanında çok sayıda rapor hazırladı. 2009 yılında TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kamulaştırma Bilirkişilik Yetki Belgesi alarak bilirkişilik yapmaya başladı. İmo İstanbul Şubenin 46. Dönem çalışma döneminde Bilirkişilik Komisyonu, Kadın Komisyonu ve Sosyal Kültürel Etkinlikler Kurulu üyesidir. Halen Adalet Bakanlığı İstanbul Bölgesinde Bilirkişi Listesinde yer almakta olup çeşitli davalarda bilirkişi olarak görevlendirilmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

ERDOĞAN BALCIOĞLU

e-Posta:

1949 yılında Bitlis` te doğdu.1976 yılında ADMMA İnşaat Bölümünden mezun olmuştur. 1978-1992 yılları arasında Ankara Belediyesinde Yapı Kontrol Müdürlüğü,Yapı şube Müdürlüğü ,Başkanlık danışmanlığı,Çankaya Belediyesinde Fen işleri müdür yardımcılığı, 1992-2000 yılları arasında 2 dönem Yenimahalle Belediyesi TEKNİK BAŞKAN Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş, birçok yatırımda imzası bulunmaktadır. TMMOB denetim kurulu üyeliği, İMO Ankara şb.3.dönem yönetim kurulu Başkanlığı,TMMOB Afet Riskli alanlar kom.bşk.,İMO kent yapısal sorunları kom.,İMO Afet riskli alanlar kom, yapı denetim kom.üyeliği,halen İMO soruşturmacısı olarak hizmet yapmakta olup; birçok panel,sempozyumlarda tebliğ sunmuştur. Halen BALCIOĞLU Planlama Bilirkişilik eksperlik ve Mühendislik ltd.şirketi sahibi olarak kentleşme, planlama, değerleme ve kentsel dönüşüm projeleri konusunda çalışmalar yapmaktadır.

HASAN HÜSEYİN TUNÇDEMİR

e-Posta:

1953 yılında Malatya da doğdu. 1970 yılında Tapu ve Kadastro Harita bölümünden mezun oldu. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Bandırma Tapulama Müdürlüğünde Fen Amiri, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Fen daire Başkanlığında Fen Amiri olarak görev yaptı. 1974 yılında Ankara Üniversitesi Egitim Fakultesinden Egitim ve Ögretmenlik formasyonu aldı. 1974-1980 yılları arasında Tapu ve Kadastro Lisesinde öğretmenlik yaptı. 1979 yılında ADMMA İnşaat mühendisliğinden mezun oldu. 1980-2002 yılları arasında Tapu ve Kadastro İzmir Bölge Müdürlüğünde Fen Amiri, Kontrol Mühendisi ve Denetim Hizmetlerinde çalıştı. 2002 yılında emekli olduktan sonra Tapu ve Kadastro , imar mevzuatı , kooperatif konuları ile tazminat konularında Teknik Danışmanlık yaptı. 1980 yılından beri İzmir Adli çevrede Bilirkişilik görevlerinde bulunmaktadır. TMMOB İzmir Şube Bünyesinde muhtelif çalışmalara katıldı. Kat Mülkiyeti ve Ecrimisil konularında seminer düzenledi.

SALİH KARAKAŞ

e-Posta:

1952 yılında Adana` da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Adana`da tamamladıktan sonra 1979 yılında A.D.M.M.A ( G.Ü) İnşaat Mühendisliği Fakültesi` nden mezun oldu. 1979-1980 yılları arasında şantiye şefliği yardımcılığı, 1980-1982 yılları arası Adana B.Ş Belediyesinde Kontrol Mühendisliği, 1982-1989 yılları arası Serbest Bilirkişilik yaptı. 1989-2015 yılları arası Adana A.S.K.İ Genel Müdürlüğünde Kanalizasyon Dairesi Başkanlığında İhale ve Kesin Hesap Şube Müdürlüğü ile çeşitli komisyonlarda bulundu. 2015 yılında kendi isteği ile kurumdan ayrıldı. 2015 yılından bu yana halen Serbest Bilirkişilik yapmaktadır.

SÜLEYMAN ADANUR

e-Posta:

1972 yılında Trabzon-Yomra-Özdil`de doğdu. İlk ve ortaokulu Özdil`de, liseyi ise Trabzon Affan Kitapçıoğlu Lisesi`nde tamamladı. Lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü`nde, Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini ise Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı, Yapı Bilim Dalı`nda tamamladı. Eylül 2006-Ağustos 2007 tarihleri arasında TÜBİTAK bursu ile ABD Kaliforniya Üniversitesi Irvine Kampüsünde doktora sonrası çalışmalarda bulundu. 2007 yılında Yardımcı Doçent, 2012 yılında Doçent, 2017 yılında ise Profesör kadrosuna atandı. 50 adet ulusal/uluslararası bilimsel makalesi, 1 adet kitabı, 80 adet ulusal/uluslararası bildirisi, 350 adet uluslararası atıfı bulunmaktadır. İnşaat Mühendisliği ile ilgili birçok bilirkişilik yapmıştır. Evli ve iki çocuk babası olan ADANUR, İngilizce bilmekte ve halen Karadeniz Teknik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü`ndeki görevine devam etmektedir.

ERAY DAĞ

e-Posta:

1963`te Diktepeler doğmuş olup, ilk ve orta öğretimini İzmir`in Çiğli ilçesinde, liseyi İzmir Çınarlı Teknik Lisesi İnşaat bölümünde tamamladıktan sonra ODTÜ İnşaat Mühendisliğinden mezun oldu. 1988 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışında, özel sektörde, baraj, liman, enerji hatları (doğal boru hatları, elektrik iletim hatları), yol (karayolu, köy yolu), su isale hatları (içme ve sulama kanalları), iş merkezleri, sanayi siteleri, alış veriş merkezleri,  konut, villa ve ileri teknoloji gerektiren projelerde projeci ve uygulamacı, saha mühendisi, şantiye şefi, kontrol mühendisi,  danışman, teknik uygulama sorumlusu, proje müdürü, genel koordinatör olarak görev aldı. 2006 yılında kurduğu firmasınyla yurt içi ve yurt dışında, birçok özel sektör ve devlet kurum ve kuruluşu projelerine proje, danışmanlık, hakemlik alanlarında mühendislik hizmeti vermektedir. 1993 yılından bu yana İzmir`de kamulaştırma ve diğer konularında bilirkişi olarak görev yapmaktadır. İMO İzmir Şubesindeki birçok komisyonda belirli zaman ve dönemlerde görev aldı. Birçok panel ve sempozyumlarda tebliğ sundu. Evli ve bir erkek çocuk babasıdır. 

Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

BÜLENT ERKUL
e-Posta:

Eskişehir`de doğdu. 1978 yılında EDMMA`den mezun oldu. YSE ve Köy Hizmetleri`nde Şef, Şube Müdürü ve İl Müdürü olarak 27 yıl görev yaptı. 2006 yılında emekli oldu. Müşavir ve Yüklenici firmalarda Proje Müdür Yardımcısı ve Proje Müdürü olarak çalıştı. 2010 – 2013 yılları arasında ESKİ Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundu. 2011-2014 yılları arasında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliğinde bulundu. İMO Eskişehir Şubesi`nde; 2008-2014 yıllarında Yönetim Kurulu Sekreter Üyeliği, 2014-2018 yıllarında Şube Başkanlığı yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.